تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

اخبار بارسامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: اقلیما معنوی/ FCBarcelona.ir


اندرس اینیستا فینال جام باشگاه های جهان فیفا را از دست خواهد داد. مصدومیت عضله این بازیکن، او را حداقل به مدت دو هفته از میادین دور خواهد کرد.

تیم پزشکی اف سی بارسلونا در ابوظبی بیانیه ای داد که به این شرح است: «تست هایی که امروز بعد از ظهر گرفته شدند، تایید می کنند که این بازیکن دچار پارگی عضله پای راست شده است.»

Open in new window


این هافبک در بازی مقابل آتلانته، آسیب دید و با بویان کرکیچ تعویض شد. در انتهای بازی به نظر می رسید که او شانس بهبودی یافتن و حاضر شدن در مسابقه فینال را دارد، اما اکنون مشخص شده است او در این بازی غایب خواهد بود.  نویسنده : میثم ? تاریخ : جمعه 27 آذر 1388 ? نظرات

تاریخچه باشگاه اسطوره ها سرودهای بارسا افتخارات بارسا
مربیان باشگاه کارتون های بارسا برنامه مسابقات جدول لالیگا


  نویسنده : میثم ? تاریخ : جمعه 27 آذر 1388 ? نظرات

آبی و اناری هامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: حسین رزاق نژاد / FCBarcelona.ir


ژاوی هرناندز دومین بازیکن در تاریخ اف سی بارسلونا است که با تیم اول به مرز پانصد بازی کامل رسیده است. در یازده سال گذشته او مجموعه ای از مدال های افتخار را بالای سر برده است.

به نظر می رسد که ژاوی هرناندز شایستگی افسانه بودن در تاریخ باشگاه را دارد. در چهارشنبه بعد ازظهر او برای پانصدمین بار به میدان رفت و بعد از میگل ( 548) به تنهایی دومین بازیکنی شد که به مرز 500 بازی رسیده و به این رکورد افسانه ای دست یافته است.

Open in new window

ژاوی در سال 1991 درسن یازده سالگی عضو باشگاه شد تا اولین حضور خود در تیم را در سال 1998 در سوپر کاپ در بازی مقابل مایورکا تجربه کند. حالا این بازیکن 29 ساله 333 حضور در لیگ را تجربه کرده (این او را در رتبه دوم رنکینگ تمام تاریخ باشگاه قرار می دهد)، او همچنین 100 بازی در لیگ قهرمانان (بیشتر از هر بازیکنی در تاریخ باشگاه) داشته است؛ او در این بازی ها 49 گل به ثمر رسانده است.

  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات


مشخصات فردی

نام: دنیل آلوز داسیلوا
پست: مدافع
محل تولد: خوازیرو (برزیل)
تاریخ تولد: 6-5-1983
قد: 173 سانتیمتر
وزن: 64 کیلوگرم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دنیل آلوس داسیلوا

 
دنی آلوز یکی از قویترین و با کیفیت ترین گوش راست های دنیا است. او در تابستان 2008 و در سن 25 سالگی و بعد از 6 سال حضور در سویا به بارسلونا پیوست.

او در روز 6 می سال 1983 در خوازرو در برزیل به دنیا آمد. دنیل آلوس در سال 2002 و از تیم باهیا برزیل به تیم آندلوسی (سویا) اسپانیا پیوست، اما در فصل 04-2003 بود که درخشش را آغاز کرد. او برای سویا 29 بازی انجام داد و به دفاع راست ثابت تیمش تبدیل شد و نقش زیادی در راه یابی سویا به بازی های اروپایی داشت.

با گذشت زمان، دنی آلوز به یکی از ستون های دفاعی سویا تبدیل شد و البته در حمله نیز شرکت داشت و توانست همراه تیمش در فصل 06-2005 قهرمان جام یوفا شود. نام او برای بهترین بازیکن تورنومنت کاندید شد، و چند ماه بعد در ترکیب سویا در سوپرجام اروپا برابر بارسا به میدان رفت و به پیروزی رسید.

در فصل 07-2006 باز هم آلوز یکی از ارکان سویا بود و همانند سوپرجام اسپانیا، آنها قهرمانی خود را در جام یوفا در گلاسگو تکرار کردند و قهرمان کوپا دل ری نیز شدند.

سال قبل از پیوستن به بارسا این برزیلی سوپرجام اسپانیا را در برابر رئال مادرید برد و همچنین بازی در لیگ قهرمانان را آغاز کرد و تا آخرین لحظات برای صعود از مرحله گروهی امیدوار بود اما در ترکیه به فنرباغچه باختند و حذف شدند. در فصل 08-2007 آلوز 33 بازی در لیگ انجام داد و تنها ناواس از این لحاظ از او جلوتر بود.

آلوز همچنین خود را در ترکیب تیم ملی برزیل ثابت کرده است. در تابستان 2007 او نتقش زیادی در قهرمانی برزیل در کوپا آمریکا ایفا کرد.

خصوصیات

او در حدود 173 سانتیمتر بلندی قامت و 64 کیلوگرم وزن دارد اما آلوز در زمین از لحاظ فیزیکی قدرتمند است و توانایی این را دارد که در تمام نقاط زمین حضور داشته باشد. او خستگی ناپذیر است و مانند بیشتر پیستون های برزیلی سمت راست را کاملا در اختیا خود میگیرد، البته در دفاع بیش از حمله. او هشت گل نیز در طول این مدت برای سویا به ثمر رساند، که بیشتر آنها با پای چپش بود. او همچنین در موقعیت های توپ های مرده بسیار متبحر است.

افتخارات

سویا

2007-08 سوپرجام اسپانیا
2006-07 کوپا دل ری
2006-07 جام یوفا
2006-07 سوپرجام اروپا
2005-06 جام یوفا

تیم ملی برزیل

2007 کوپا آمریکا

جوایز انفرادی

2005-06 بهترین بازیکن جام یوفا

   نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات

 

مشخصات فردی

نام: جرارد پیکه
پست: مدافع
محل تولد: بارسلونا
تاریخ تولد: 02-02-1987
قد: 192 سانتیمتر
وزن: 85 کیلوگرم


جرارد پیکه به بارسلونا که در آنجا فوتبالش را آغاز کرده بود در تابستان 2008 بعد از گذراندن 3 فصل در منچستریونایتد و یک فصل در رئال زاراگوزا بازگشت.

پیکه در روز 2 فوریه سال 1987 به دنیا آمد و از همان روز عضو باشگاه بارسلونا شد. از زمانی که بسیار کوچک بود در باشگاه بود و در سن 10 سالگی به جوانترین تیم باشگاه (Alev?n B) پیوست.

از آن زمان او پله های مختلف تیم های پایه را طی کرد، و به موفقیت های مختلفی نیز رسید (Alev?n A, Infantil B و A, Cadete B و A and Juvenil B و A). زمانی که در سطحCadete B بازی میکرد، تیتو ویلانووا مربی او بود و اکنون بعد از بازگشت به تیم اصلی یک بار دیگر با او روبرو خواهد شد. در طول این مدت جرارد پیکه توانست توانای هایش را در نقاط مختلف زمین وحتی در گلزنی با وجود اینکه او یک مدافع است نشان داد. در پایان فصل 04-2003 او برای مدتی از آبی اناری پوشان جدا شد و به منچستریونایتد پیوست. او اولین بازی خود را برای تیم انگلیسی تنها سه هفته بعد از رسیدن به منچستر و در 26 اکتبر در جام اتحادیه برابر کرو الکساندرا انجام داد. او در فصل 06-2005 نیز با تیم فرگوسن بود و سپس برای فصل 2006-07 به رئال زاراگزو قرض داده شد.

در تنها فصلی که او در تیم آراگون (زاراگوزا) بود، به عنوان هافبک دفاعی در جلو 4 مدافع بازی کرد. این مرد کاتالانی در آن فصل 22 بازی در لیگ انجام داد که 18 تا از آنها را از ابتدا در ترکیب بود و 2 گل نیز به ثمر رساند. در این مدت او در کنار گابی میلیتو که اکنون نیز با او خواهد بود بازی کرد.

فصل 08-2007 زمان بازگشت پیکه به منچستریونایتد بود، جایی که او دو قهرمانی در لیگ و لیگ قهرمانان را جشن گرفت. او فصل خاطر انگیزی داشت، به خصوص اینکه 2 گل نیز به ثمر رساند.

ما برای بازی او در تیم های ملی افتخار میکنیم، او در تیم زیر 21 سال مهره ثابتی است، و حتی با تیم های ملی پایه دیگری سنین نیز بوده است. او در جام جهانی زیر 20 سال در سال 2007 در کانادا، جام ملتهای اروپا زیر19 سال در سال 2006 در لهستان (که اسپانیا قهرمان شد) و جام ملتهای اروپا زیر 17 سال در سال 2004 در فرانسه بازی کرده است.

خصوصیات

این کاتالانی یک دفاع عظیم الجثه است (1.92 سانتیمتر قد و 85 وزن). وضعیت فیزیکی و تکنیکی او، او را در هوا قوی میکند. او همچنین میداند چگونه از این توانایی ها مخصوصا در هنگام حمله و در موقعیت توپهای مرده استفاده کند. پیکه توانایی بازی در پست هافبک دفاعی در مقابل 4 مدافع را همانگونه که در زاراگوزا نشان داد، دارد.

افتخارات


منچستر یونایتد

2007-08 لیگ برتر
2007-08 لیگ قهرمانان
2005-06 جام اتحادیه

اسپانیا

2005-06 قهرمانی جام ملتهای اروپا زیر 19 سال
2003-04 جام برندگان ملتهای اروپا زیر 17 سال

وقهرمانی در 4 جام این فصل داخلی اسپانیا 2 جام

قهرمان اروپا  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات

 


کارلس پویول فوتبالش را از تیم محلی دهکده کوچکی به نام لاپوبلا ده سگور که در آن متولد شده بود آغاز کرد. استعداد او خیلی زود توجهات را به خود جلب کرد و در سن هفده سالگی جذب آکادمی بارسا در لاماسیا شد.

او به سرعت به ترکیب ثابت تیم دوم بارسا رسید و سپس پیشرفت کرد تا در دوم اوکتبر 99 به دستور لوئیز فن گال در برابر وایادولید کار خود را با تیم اصلی بارسا آغاز کرد. بازیهای او بیشتر و بیشتر شد تا اینکه او پست دفاع راست را به طور کامل از آن خود کرد. وی با استفاده از عزم و اراده بسیار قویش و همچنین با تلاش بسیار زیاد، کارلس پویول خود را با پست دفاع مرکزی وفق داد.

در فصل 2003-2004، او به عنوان کاپیتان سوم تیم انتخاب شد و نقش حیاتی در پیشرفت و صعود تیم به رده های بالای جدول لیگ را ایفا کرد. پویول در آن فصل 27 بازی در لیگ و 7 بازی در جام یوفا انجام داد.

با این حال، کارلس پویول تا فصل 2004-2005 برای کسب اولین جام خود با بارسا انتظار کشید. او در آن مقطع کاپیتان نخست تیم اصلی بارسا و یکی از ارکان موفقیت تیم رایکارد در قهرمانی در لیگ بود. در پایان فصل، رویای او به حقیقت پیوست و او جام قهرمانی لیگ را در نو کمپ بالای سر برد.

در طی فصل 2005-2006، او به همان خوبی فصل قبل بازی کرد. کاپیتان بارسا این افتخار را داشت که قبل از بلند کردن جام قهرمانی لیگ قهرمانان در پاریس پس از پیروزی خاطره انگیز برابر آرسنال در استادو فرانس، و قبل از بازی با اسپانیول در لیگ تیمش به عنوان قهرمان لیگ معرفی شود. پویول در کل فصل تنها پنج بازی را از دست داد که هیچ کدام به خاطر مصدومیت نبود. در سه بازی او به دستور سرمربی فرانک رایکارد به استراحت پرداخت و در دو بازی دیگری که بازی نکرد محروم بود. او همچنین یک گل در پیروزی خانگی 5-0 برابر رئال سوسیه داد در 30 اکتبر 2005 به ثمر رساند.

کارلس پویول یکی از اعضای تیم ملی اسپانیا نیز هست و در جام جهانی 2002 و جام ملتهای اروپا 2004 و جام جهانی 2006 به همراه این تیم شرکت کرد.

خصوصیات و ویژگی ها

کارلس پویول بازی خود را در تیم اصلی بارسا به عنوان دفاع راست شروع کرد اما رفته رفته به یک دفاع وسط عالی تبدیل شد. او شایستگی هایش را با تلاش بسیار زیاد و نظم و انظباط خود در درون زمین نشان داده است. او یک بازیکن نمونه نیز به شمار میرود، او هیچ گاه کارها را وقتی باید از حمله به دفاع رفت پیچیده نمی کند.

همچنین اگر شرایط ایجاب کند، توانایی بازی در پست دفاع چپ را نیز داراست. اگرچه او خیلی بلند قد نیست (178 سانتیمتر)، قدرت بدنیش او را در هوا بسیار قوی کرده است و در دفاع نفر به نفر با مهاجمینی که از او بلند قد تر هستند بسیار تواناست. وی همچنین علاقه زیادی به شرکت در حمله ها به خصوص روی ضربات آزاد و کرنرها دارد.

بیش از هر چیز، کارلس پویول به خاطره خصوصیات شخصیتیش و توانایی هایش برای هدایت تیم به عنوان کاپیتان و تعصبی که به پیراهن بارسا دارد الگوی تمام بازیکنان است. او یک مثال ایده آل از یک بازیکن در اختیار تیم است و وقتی که باید جلوی حمله تیم مقابل را بگیرد، دست به هیچ کار اضافه ای نمی زند.

افتخارات

بارسلونا

05- 2004 : لالیگا
06- 2005: سوپرجام اسپانیا
06- 2005: لالیگا
06- 2005: لیگ قهرمانان اروپا
07- 2006: سوپرجام اسپانیا

تیم ملی اسپانیا

2000: مدال نقره بازی های المپیک سیدنی
2008: مدال طلای بازی های یورو 2008

مشخصات فردی

نام:کارلس پویول سافورکادو
پست:مدافع
محل تولد:لا پبلا ده سگور
تاریخ تولد:1978-04-13
قد:178 سانتیمتر
وزن:80 کیلوگرم

اطلاعات بیشتر:

1- پویول الگوهای ورزشی خودش رو لوئیز انریکه و

پائولو مالدینی میدونه

2-  در اسپانیا به او لقب سوپر من دادند.

البته در نیوکمپ پویول رو با القابی مثل تارزان , پویی و

 کاپتان صدا میزنند.

3- مادریدیها میگن پویول سالی یه بار آرایشگاه میره

و بعضیهای دیگه میگن پویول شباهت زیادی به

 پرنس های قرون ووسطا داره (به خاطر استایل موهاش)

4- به گفته ی خودش بهترین تفریحش پلیستیشن بازی کردنه و

ادعا میکنه تمام بازیکنای بارسا رو برده.

5- جالبه بدونید رائول (اسطوره ی تکرار نشدنی فوتبال)

یکی از صمیمیترین دوستای پویوله

و مررررررتب با هم در ارتباط هستند.

6- همسر پویول خانم مارتینا آخنس تشریف دارند .

7- پویول در سال 2006 پدرشون رو در یک

سانحه ی رانندگی از دست دادند .

8- در سال 2006 گالیانی, رئیس باشگاه میلان

قصد خرید پویول رو داشت که پویول جوابی بهش داد که

 دیگه هیچ وقت خیال خرید بازیکن اسپانیایی به سرش نزنه

گفت: بارسا اکسیژن منه, بدون بارسا نمیتونم نفس بکشم.

رااااااااااااااستی تا یادم نرفته اسم دوتا ماشیناش هم بگم

که این پسر عموهام دهن ما رو سرویس کردند

میگن چرا اسم ماشینهاشون رو نمیگی ؟

چششششششششششششششششششششششششم

میگم

پویول دوتا ماشین داره .

یه دونه مرسیدس بنز سی ال اس ۵۵ ای ام جی

و یه جیپ قرمز رنگ اس آر تی.  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات

ویکتور والدس نوجوان در یکم جولای 1992 از پنا سینکو کوپاس به بارسلونا پیوست.

در سپتامبر همان سال او با خانواده اش به تنریف نقل مکان کرد و تا سه سال بعد به باشگاه بازنگشت.

بعد از این که او خیلی سریع ارزش های خود را در تیم جوانان و تیم «ب» بارسا ثابت کرد، مربی های بارسا در فصل 2003-2002 تصمیم گرفتند که والدس را وارد تیم اصلی کنند. در ابتدا، او بعضی مواقع به جای روبرتو بونانو بازی می کرد، ولی در اواخر فصل او به عنوان دروازه بان اصلی زیر نظر رادومیر آنتیک به فعالیت پرداخت.

او در فصل 2004- 2003 جایگاهش را به عنوان دروازه بان اصلی تیم تثبیت کرد. او در آن فصل در بیشتر بازیهای بارسا شرکت کرد و بازی های بسیار عالی ای را به نمایش گذاشت و به تیم کمک کرد تا جایگاه دوم را بدست آورد.الان هم به عنوان دروازبان اول بارسا در خدمت این تیم است

ویژگی ها

او دروازه بانی فرز، چابک و قدرتمند است. با وجود جوانی نسبی اش، به رهبری و دستور دادن به خط دفاعی اش علاقه دارد. والدس خصوصیات مشترک زیادی با الیور کان، دروازه بان تیم ملی آلمان، که دروازه بان مورد علاقه او نیز هست، دارد.

در فصل اول حضورش در تیم اصلی، او گاه و بیگاه هنگام بیرون آمدن ار دروازه نامطمئن بود، اما در فصل بعد خیلی زود این ضعف را برطرف کرد. او پتانسیل بالایی دارد و برای همراهی تیم ملی اسپانیا در یورو 2004 انتخاب شده بود، اما در آخر آرانزوبیا، دروازه بان اتلتیک بیلبائو به جای او به یورو 2004 رفت.  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات

گلهای بارسامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: اقلیما معنوی / FCBarcelona.ir


بارسا پس از گل زودهنگام آتلانته به بازی برگشت و با نتیجه 3-1 بازی را برد تا به فینال جام باشگاه های جهان برسد. گل ها توسط سرجیو، مسی و پدرو (که اکنون در تمامی رقابت ها گلزنی کرده است) به ثمر رسیدند. تیم اکنون در آستانه کسب 6 عنوان در یک سال قرار دارد.

با مصدومیت کیتا، گواردیولا تصمیم گرفت تا خط هافبکش را قوی تر کند و در نهایت ژاوی، بوسکتس و توره را انتخاب کرد. آتلانته تا دقیقه 35 برتری زودهنگامش را حفظ کرد و سبک حفظ کردن مالکیت توپ که در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی به آن اشاره کرده بودند را بار دیگر نشان دادند.

Open in new window

تاثیرگذاری و مالکیت توپ بارسا در نیمه دوم افزایش یافت؛ به خصوص زمانی که مسی-زننده گل دوم- به بازی آمد. پدرو گل سوم را به ثمر رساند و ثابت کرد که زمانی که بارسا در یک بازی مهم ابتدا عقب میفتد، معمولا آن بازی را با پیروزی تمام می کند. این اتفاق در برنابئو (6-2)، در استمفورد بریج و در فینال جام حذفی افتاد. واقعیت این است که بارسا اکنون تنها یک پله با بهشت و یک سال کامل و عالی فاصله دارد. اگر آنها شنبه استودیانتز را شکست بدهند، بهترین تیم جهان خواهند بود.

  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات  نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 26 آذر 1388 ? نظرات

اخبار بارسامنبع: سایت رسمی باشگاه
مترجم: اقلیما معنوی / FCBarcelona.ir


بازیکنان بارسا اولین جلسه تمرینشان در ابوظبی را روز دوشنبه برگزار کردند. البته، لئو مسی جدا از تیم در هتل ماند تا به برنامه های بهبودی فردی اش، ادامه دهد.

با وجود سفر خسته کننده 8 ساعته روز قبل، بازیکنان امروز دوشنبه ساعت 1 به وقت محلی برای تمرین حاضر شدند. این یک جلسه کوتاه یک ساعته بود که برای کمک به بازیکنان برنامه ریزی شده بود، تا بتوانند خودشان را با آب و هوای خلیج وقف بدهند.

Open in new window

تغییر ورزشگاه

به دلیل شرایط زمین، جلسه تمرین در آخرین دقایق از استادیوم ارتش به باشگاه فرماندهان منتقل شد. لئو مسی، در مدتی که هم تیمی هایش به تمرینشان می پرداختند، در هتل ماند تا بر روی برنامه بهبودی که برای شخص او برنامه ریزی شده است، کار کند.

  نویسنده : میثم ? تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1388 ? نظرات


 1 |  2 |

تعداد كل صفحات : 2

 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com