تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

 

آلمان - آرژانتین : انتقام مارادونا در فینال زودرس

 

 دو تیم آلمان و آرژانتین همیشه روابط پرتنشی داشته اند امروزه در اوج فرم خود به سر می برند. در دیدار میان دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی دو هزار و شش پس از ضربات پنالتی بازیکنان با هم درگیر شده بودند. امروز تیم آلمان تقریبا باهمه نیروهای خود به مصاف آرژانتین می رود و وضع در تیم آرژانتین نیز مشابه است. لیونل مسی که دچار سرماخوردگی شده بود ظاهرا برای این مسابقه بهبود یافته است.

مسی با وجودیکه هنوز گلزنی نکرده است تهدیدی همیشگی بر دروازه های رقیب به شمار می رود.از ده گلی که تیم ملی آرژانتین تا کنون به ثمر رسانده، مسی در شش گل تاثیر داشته است.دیه گو مارادونا سرمربی تیم ملی آرژانتین گفت : " ما به عنوان مدعی در این جام حضور نیافته ایم.اما بچه ها همیشه هدف اصلی را مد نظر داشته اند.به خوبی می دانیم که رقبایمان همیشه نتایج خوبی در برابر آرژانتین کسب کرده اند.

" مارتین دمیکلیس فوتبالیست تیم ملی آرژانتین نیز گفت: " ما شاید در مسابقات مقدماتی جام جهانی خوب ظاهر نشدیم اما امروزه تیم دیگری هستیم."

رویارویی آلمان و آرژانتین بدون شک مهم‌ترین جدال مرحله یک‌چهارم نهایی جام2010 است. یک مصاف سوپرکلاسیک میان دو تیمی که بخش مهمی از تاریخ جام‌های جهانی را با مسابقات رودرروی خود خلق کرده‌اند. طرفداران قدیمی‌تر فوتبال حتما خاطره دو فینال جام‌های 86 و 90 را هنوز به یاد دارند.

آرژانتین در جام‌های جهانی تنها یک بار مقابل آلمان پیروز شده، آن هم در سال 1986 و زمانی که دیه‌گو مارادونا برای آرژانتینی‌ها بازی می‌کرد.

در واقع این‌ که فینال یک جام‌جهانی در دوره بعدی هم عینا تکرار شود، تنها یک ‌بار اتفاق افتاده و خالق این رکورد تاریخی همین دو رقیب دیرینه بوده‌اند؛ آلمان و آرژانتین. و این بار مصاف این دو قدرت بزرگ فوتبال در مرحله یک‌چهارم جام2006 آلمان، 4سال بعد و در همان مرحله تکرار می‌شود.

دو تیم پنج بار در جام‌های جهانی به مصاف هم رفته‌اند که دو بار آن در فینال بوده. یک بار آرژانتین در مکزیک سه بر دو آلمان را برد و قهرمان شد و چهار سال بعد، در ایتالیا آلمان با یک پنالتی آرژانتین را یک بر صفر شکست داد و به قهرمانی رسید. این آخرین بارهایی بود که این دو تیم جام جهانی را فتح می‌کردند.

آلمان یک بار در سال 1958 در مرحله گروهی آرژانتین را سه بر یک برده و دو تیم در یک دیدار گروهی دیگر در سال 1966 به تساوی بدون گل رسیدند.

مارادونا حالا به دنبال آن است که به عنوان مربی پیروز شود.آرژانتین در دیداری دوستانه در ماه مارس، آلمان را یک بر صفر شکست داد. گل آن بازی را گونسالو ایگواین زد که در لیست 23 نفره چهار سال پیش آرژانتین هم حضور داشت.

آلمان در سال 2006 در خانه آرژانتین را در ضربات پنالتی حذف کرد. ابتدا روبرتو آیالا گل اول دیدار را در نیمه دوم به ثمر رساند و سپس کلوزه در دقیقه 80 گل تساوی را زد. ینس لمان در پنالتی‌ها توانست ضربات روبرتو آیالا و استبان کامبیاسو را مهار کند.

پس از ضربات، دعوایی بین دو تیم و داوران درگرفت و لئاندرو کوفره، بازیکن ذخیره آرژانتین که به میدان نرفته بود کارت قرمز گرفت. همچنین فیفا تورستن فرینگز را محروم کرد و این باعث شد او دیدار نیمه‌نهایی مقابل ایتالیا را از دست بدهد.

 

 

 

ترکیب احتمالی دو تیم در دیدار امروز:

ترکیب احتمالی آلمان : 1- مانوئل نور (دروازه بان) 3-آرنه فردریش (مدافع) 17-پر مرته ساکر (مدافع) 16-فیلیپ لام (مدافع)  5-جروم بوتنگ (مدافع)  8-سامی خدیرا (هافبک) 13-توماس مولر(مهاجم) 10- لوکاس پودولسکی (مهاجم) 7-باستین شوان اشتایگر (هافبک)  11-میرسلاو کلوزه (مهاجم)  ؟-مسوت اوزیل (هافبک) 

سر مربی: یواخیم لو

یواخیم لوو سرمربی تیم آلمان با اشاره به این تنشها گفت : " نباید در رختکن محبوس بمانیم و از ترس به خود بلرزیم و امیدوار شویم که داور مسابقه را لغو کند.
برعکس بی صبرانه منتظر این بازی هستیم و بسیار هم پرانگیزه هستیم.من حتی مجبورم از شور و اشتیاق برخی از بازیکنانم بکاهم تا آنان تعادل لازم را برای این دیدار پیدا کنند." لوو ادامه داد: " آرژانتین نقاط قوت زیادی دارد و یافتن نقطه ضعفی در این تیم بسیار دشوار است.از دید من از ابتدا ارژانتین مدعی اول قهرمانی این جام است.

" فوتبالیستهای آلمانی عقیده دارند آرژانتینی ها به دنبال تحریک هستند. باستین اشواین اشتایگر از تیم آلمان گفت : " امیدوارم داور دقت کند چه کسی دیگری را تحریک می کند. نمی توانیم اجازه دهیم با این تحریک آمیزی ها حواسمان پرت شود.ما نمونه ای از آن را با بازی آرژانتین و مکزیک در نیمه بازی دیدیم."

 ترکیب احتمالی آرژانتین: 22-سرجیو رومرو (دروازه بان) 6-گابریل هاینتزه (مدافع) 13-والتر ساموئل (مدافع)  2-مارتین دمیکلیس (مدافع) 15-نیکلاس اتامندی(مدافع)  7-آنخل دی ماریا (هافبک) 14-خاویر ماسکرانو (هافبک) 8-خوان سباستین ورون(هافبک) 10-لیونل مسی (مهاجم)  11-کارلوس توز (مهاجم)  9-گونزالو جراردو هیگواین (مهاجم) 

سرمربی: دیگو مارادونا

مارادونا: خدا می خواهد که آرژانتین به فینال برسد

دیه گو مارادونا، سرمربی تیم ملی آرژانتین، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "چنل 13" گفت که مطمئن است آرژانتین به فینال جام جهانی خواهد رسید چون خدا می خواهد.

او خطاب به طرفداران تیم ملی آرژانتین گفت:" خیال تان راحت باشید. ما به فینال خواهیم رسید. اگر خدا بخواهد، به فینال خواهیم رسید. و خدا این را می خواهد."

مارادونا در مورد ترکیب خط دفاعی آرژانتین در بازی روز شنبه در مقابل آلمان گفت:" دمیکلیس در ترکیب اصلی قرار دارد. اما در مورد زوج او هنوز تصمیم گیری نکرده ایم. بوردیسو یا ساموئل؟ باید بیشتر بررسی کنیم."

آرژانتین در یکی از حساس ترین دیدارهای این مرحله به مصاف آلمان خواهد رفت؛ دیداری که تکرار رویارویی دو تیم در جام جهانی قبل است. دو تیم در سال 2006 به تساوی 1-1 رسیدند و در نهایت شاگردان کلینزمن با درخشش ینس لمن در ضربات پنالتی پیروز شدند.   
نگاهی به دیدارهای قبلی این دو تیم در جام های جهانی:

       1986- مکزیک      

جام سیزدهم با نام دیه‌گو مارادونا در خاطره‌ها ثبت شده. نابغه‌ای که تا پیش از بازی فینال 5گل از مجموع 11گل زده آرژانتین و تمام 4گل این تیم از مرحله یک‌چهارم به بعد -از جمله 2گل تاریخی به انگلیس- را به نام خود ثبت کرده بود.

 از آن طرف صعود آلمان تا فینال، نقطه مقابل صعود قاطعانه یاران مارادونا بود. شکست 2 بر صفر مقابل دانمارک در مرحله گروهی و صعود به‌عنوان تیم دوم گروه، حذف مراکش با گل دقیقه90 لوتارماتیوس جوان و حذف مکزیک میزبان در ضربات پنالتی، صعود نه‌چندان مقتدرانه ژرمن‌ها به فینال مکزیکو را به دنبال داشت.

تمام حواس آلمانی‌ها در فینال به ساق‌های مارادونا بود. کسی که اگر پایش (یا دستش) به یک‌گل دیگر باز می‌شد روی عدد6 به گری لینه‌کر انگلیسی می‌رسید و عنوان آقای‌گلی را هم در دسترس می‌دید. اما اتفاق به شکل دیگری رخ داد و گل اول بازی را کسی برای آرژانتین زد که هیچکس فکرش را نمی‌کرد. خوزه لوئیس براون، مدافع جوان و بلندقدی که روی یک ارسال کرنر با ضربه سر، آلمانی‌های سبزپوش را بازنده به رختکن فرستاد. خورخه والدانو در نیمه دوم نتیجه را 2 بر صفر کرد.

نتیجه‌ای که تا 10، 15دقیقه پایان بازی پابرجا بود اما وقتی رومنیگه و رودی‌فولر طی 2دقیقه بازی را به تساوی کشیدند همگان به تحقق قسمتی دیگر از سریال «بازگشت آلمانی» فکر می‌کردند. احتمالی که البته با نبوغ دیه‌گو نقش بر آب شد. یک پاس طلایی از «اعجوبه» در دقیقه84 «خورخه بوروچاگا» را با تونی شوماخر تک‌به‌تک کرد و مهاجم آرژانتینی که بعدها در فرانسه با درگیری در پرونده رشوه‌خواری «برنارتاپی» از صحنه فوتبال محو شد، زننده گل قهرمانی آرژانتین قلب گرفت. چند دقیقه بعد جام طلایی در دستان مارادونا آرام گرفت، دستانی که خود دیه‌گو آن‌ها را «دست خدا» لقب داده بود.

         جام جهانی 1990 ایتالیا     

4سال بعد موعد انتقام برای ژرمن‌ها فرا رسید. این بار ماجرا برعکس شد؛ آلمان قاطعانه و با پیروزی‌های متوالی و آرژانتین با گام‌هایی لرزان راهی دیدار نهایی شدند. «ارتش دیه‌گو» به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی، مسابقات را با شکست فاجعه‌آمیز برابر کامرون آغاز کرد و در گروه 4تیمی خود به مقام سوم رسید! اما با ظهور دروازه‌بانی به‌نام گوی‌کوچه‌آ آرژانتین به‌یکباره اوج گرفت و با شکست برزیل، یوگسلاوی و ایتالیا راهی فینال شد.

 اما از سوی دیگر آلمان با تکیه بر مثلث اینترمیلانی خود (ماتیوس-کلینزمن-بره‌مه) همه حریفان از جمله هلند و انگلیس را شکست داد و پا به «المپیک رم» گذاشت. این بار فینال به‌اندازه 4سال قبل پرگل نبود. آلمان هجوم می‌برد و آرژانتین دفاع می‌کرد. تساوی بدون گل و کشیدن بازی به پنالتی رویای آرژانتین بود و کابوس آلمان؛ نتیجه‌ای که تا دقیقه85 محقق شده بود تا این‌که داور مکزیکی یک خطای مشکوک روی رودی فولر را پنالتی تشخیص داد و جنجال فراوانی هم برپا کرد.

حالا آلمان در یک‌قدمی گل قهرمانی بود. حساسیت این لحظه و شاید ابهت دروازه‌بان پنالتی‌گیر حریف به‌قدری بالا بود که «کاپیتان ماتیوس» پنالتی‌زن آلمان‌ها خود را کنار کشید. او که تا آن لحظه 5گل در جام90 زده بود عطای آقای گلی را به اسکیلاچی 6گله بخشید و پنالتی را به «اندی بره‌مه» سپرد.

پنالتی بره‌مه به‌رغم عکس‌العمل خوب کوچه‌آ به تور رسید و آرژانتین در حالی که 9نفره بازی می‌کرد جام را به ژرمن‌ها پس داد. انگار فینال را تیم‌هایی می‌برند که پیراهن اصلی‌شان را پوشیده باشند، چون این بار آرژانتین با لباس دوم خود بازی می‌کرد. جالب این‌که از تصاویر پایانی این جام، گریه‌های دراماتیک مارادونا بیش از لمس جام توسط ماتیوس در خاطره‌ها مانده است!

         جام جهانی  2006- آلمان       

بعد از فینال90، آلمان و آرژانتین در 3جام بعدی به پست هم نخوردند تا موعد میزبانی آلمان در سال2006 فرا رسید و جدول مسابقات این دو رقیب دیرینه را در مرحله یک‌چهارم نهایی روبه‌روی هم قرار داد.

 آلمانی‌ها امید چندانی به تیم جوان‌شده کلینزمن نداشتند و پیش‌بینی اکثر کارشناسان رای به برتری آرژانتین می‌داد اما گل آیالا را کلوزه در دقیقه 80 پاسخ داد تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود.

شاید به‌یادماندنی‌ترین تصویری که از این مسابقه در خاطر فوتبالدوستان باقی مانده صحنه گفت‌وگوی دونفره اولی‌کان و ینس‌لمان پیش از ضربات پنالتی است. در آن لحظه اولی‌کان چنان به لمان روحیه می‌داد و او را برای ضربات پنالتی آماده می‌کرد که انگار نه انگار این دو دروازه‌بان جنگی تمام‌عیار را بر سر تصاحب پیراهن شماره ‌یک پشت سر گذاشته بودند و اصلا میانه خوبی با هم نداشتند.

 صحنه جالبی که انسجام تیمی آلمان‌ها را در زمین خودشان نشان می‌داد. بالاخره با همین روحیه تیمی و با درخشش لمان که پنالتی کامبیاسو و آیالا را دفع کرد آلمان راهی نیمه‌نهایی شد تا مغلوب ایتالیا شود.

        2010- آفریقای‌جنوبی      

در جامی که شاهد بیشترین شکست‌ها از طرف تیم‌های مدعی و صاحب فوتبال بوده، آلمان و آرژانتین تا این لحظه نمایش دلپذیری داشته‌اند. هرچند سبک بازی این دو تیم دقیقا نقطه مقابل یکدیگر است. آلمان، تاکتیکی‌ترین تیم این جام است که مثل یک ساعت منظم و هماهنگ عمل می‌کند و در مقابل، آرژانتین که با کمترین انسجام تاکتیکی و تنها با تکیه بر ستارگان خود پیش می‌رود. ستاره‌هایی که البته همگی در خط‌حمله بازی می‌کنند و به نظر می‌رسد خط دفاع این تیم که هنوز در این جام زیر فشار جدی قرار نگرفته برای آلمان‌ها نفوذناپذیر نخواهد بود. جدال آلمان و آرژانتین در واقع نبرد نظم و بی‌نظمی است.

این دو مدعی البته از منظر دیگری نیز با هم متفاوتند؛ توقعات هواداران از تیم مارادونا به‌مراتب بیشتر از تیم یواخیم‌لو است. آرژانتین اگر در این مرحله حذف شود یک شکست‌خورده مطلق به‌شمار خواهد رفت.

در واقع از نظر اهالی آرژانتین، تیم مارادونا با صعود به این مرحله از جام تنها وظیفه طبیعی خود را انجام داده و مسیر موفقیت برای طرفداران آن‌ها تازه از این مسابقه آغاز می‌شود. اما آلمان که ستاره آنچنانی ندارد و به‌خصوص با غیبت بالاک جزو مدعیان درجه اول قهرمانی هم محسوب نمی‌شده تا همین مرحله هم فراتر از انتظار ظاهر شده است. می‌توان گفت آلمان‌ها اگر در مقابل آرژانتین هم شکست خورده و مجبور به ترک جام شوند، باز هم کارنامه قابل دفاعی از خود برجا گذاشته‌اند. این آسودگی خاطر در مقابل ترس آرژانتینی‌ها از حذف، شاید بر نوع بازی و نتیجه آن نیز تاثیر بگذارد.

         ستاره های احتمالی این بازی:        

Lionel  Messi

 لیونل مسی

مهاجم  شماره  10

4 بازی  بدون گل زده و کارت زرد و قرمز

 

Mesut Özil
 مسعوت اوزیل
بازیکن خط میانی  شماره 10
4 بازی  یک گل زده و  یک کارت زرد  بدون کارت قرمز
 
   گلزنان برتر تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی 
بازیکن بازیکن پست گلها پنالتی ها
Thomas Müller توماس مولر مهاجم 3 0
Miroslav Klose میروسلاو کلوزه مهاجم 2 0
Lukas Podolski لوکاس پودولسکی مهاجم 2 0
Cacau کاکائو مهاجم 1 0
Mesut Özil مسعوت اوزیل بازیکن خط میانی 1 0
 
  گلزنان برتر تیم ملی فوتبال آرژانتین در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی 
بازیکن بازیکن پست گلها پنالتی ها
Gonzalo Gerardo Higuaín گونسالو هیگواین
مهاجم 4 0
Carlos Tevez کارلوس ته وز مهاجم 2 0
Gabriel Iván Heinze گابریل هاینزه مدافع 1 0
Martín Demichelis مارتین دیمیکلس مدافع 1 0
Martín Palermo مارتین پالرمو مهاجم 1

 

        دواران دو دیدار مرحله یک چهارم نهایی امروز:      

به گزارش پایگاه خبری کنفدراسیون فوتبال آسیا ، ایرماتوف جوان ترین داور حاضر در جام جهانی که 31 سال سن دارد بازی آرژانتین – آلمان را در روز شنبه قضاوت می کند. او رافائل ایواسوف از ازبکستان و بهادور کوچکاروف را همچنان برای کمک در اختیار دارد.

تاکنون موفق ترین داور آسیایی در جام های جهانی علی بوسیم اماراتی بوده که در سال 1994 بازی رده بندی بین سوئد و بلغارستان را سوت زده است. او در بازی نیمه نهایی بین برزیل و هلند هم داور بازی بوده است.

ماموریت داوری دو بازی به تیم ایرماتوف و نیشیمورا ممکن است علامت آن باشد که خلیل الغمدی عربستانی و حسن کامرانی فر که در یک تیم داوری قرار دارند برای بازی نیمه نهایی همچنان شانس قضاوت داشته باشند.

در مجموع 19 تیم داوری از مجموع 29 تیم داوری جام جهانی برای ادامه بازی ها در آفریقای جنوبی باقی ماندند.

 

       ترکیب و سیستم احتمالی دیدار اسپانیا و پاراگوئه      

در دیگر دیدار یک چهارم نهایی امشب واز ساعت 23 تیم ملی اسپانیا به مصاف پاراگوئه می رود.

اسپانیایها می کوشند شصت سال پس از نخستین حضورشان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی باردیگر چنین افتخاری را تکرار کنند.

هم تیمی های داوید ویا با اعتماد به نفس به مصاف پاراگوئه ای می رود که مدام برای تیمهایی چون آرژانتین و برزیل دردسر درست کرده است.

       اسپانیا - پاراگوئه  :  راهی آسان برای فینالیست شدن ماتادورها    

ترکیب احتمالی تیم اسپانیا:  1- ایکر کاسیاس (دروازه بان) 15-سرجیو راموس (مدافع5-کارلوس پویول (مدافع3-جرارد پیکه (مدافع11-کاپدویا (مدافع6-آندریاس اینیستا (هافبک) 14-ژابی آلونسو(هافبک) 16- بوسکتس (هافبک8-ژاوی (هافبک) 9-فرناندو تورس (مهاجم7-داوید ویا (مهاجم)

سرمربی: وینسنته دل بوسکه

 ترکیب احتمالی تیم پاراگوئه: 1- کاستو ویار (دروازه بان3-کلودیو مورل (مدافع21-آنتولین آلکاراس (مدافع) 14-پائولو سزار داسیلوا (مدافع6-کارلوس بونت (هافبک15-ویکتور خاویر کاسرس(هافبک15-V?ctor Javier C?ceres 16 - کریستین میگل ریورس (هافبک) 13- انریکه ذانیل ورا(هافبک) 10-ادگار بنیتز (مهاجم) 19-لوکاس رامون باریوس (مهاجم) 9-روکه سانتا کروز (مهاجم

سرمربی: جراردو دانیل مارتینو  نویسنده : میثم ? تاریخ : شنبه 12 تیر 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com