تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

 

تیم ملی فوتبال هلند درمرحله یک چهارم رقابت های جام جهانی دو هزار و ده آفریقای جنوبی توانست تیم برزیل را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

تیم برزیل بازی برده یک بر صفر در نیمه نخست را درنیمه دوم با شکست 2 بر 1 و حذف از جام جهانی 2010 پایان داد تا کابوس بنام هلند اردوی فوتبال برزیل را غرق در ماتم و اندوه کند. 

نیمه اول این بازی که از ساعت 18:30 به وقت تهران به داوری یوئیچی نیشیمورا ژاپنی در ورزشگاه نلسون ماندلای شهر پورت الیزابت برگزار ‌شد، با تک گل دقیقه 10 روبینیو بر روی پاس عمقی فیلپو ملوبه سود برزیل به پایان رسید. این دومین گل روبینیو در این رقابت ها بود.

روبیینو پیش از این یکبار دروازه نارنجی‌پوشان را باز کرده بود که یوشی نیشی‌مورا، داور ژاپنی با نظر کمکش آنرا آفساید اعلام کرد.

روبینیو در دقیقه 25 با هنرنمایی و ارائه هنر و تکنیک ناب برزیلی دو مدافع کناری هلند را جا گذاشت و پاسی عرضی را در اختیار کاکا گذاشت که شوت درچارچوب این بازیکن با واکنش استکلن‌برگ به کرنر رفت.

در لحظات پایانی این نیمه ضربه محکم مایکون یک بار دیگر با واکنش خوب دروازه‌بان هلند به خارج رفت.

دراین نیمه هایتنگا از هلند و میشل باستوس از برزیل با کارت زرد مواجه شدند.

مردان دونگا درحالی نیمه نخست را به سود خود به پایان بردند که در مقایسه با نارنجی‌پوشان هلند فوتبالی برتر و منطقی را به نمایش گذاشتند.

در نیمه دوم تیم هلند به بازی برگشت و اشتباه فیلیپو ملو و ژولیو سزار کافی بود تا روی توپ ارسالی اسنایدر، ملو مدافع میانی برزیل به اشتباه دروازه تیم خود را در دقیقه 53 باز کند.

پس از این گل نارنجی‌پوشان با روحیه‌ای بهتر به حریف بیشتر فشار وارد کردند تا اسنایدر در دقیقه 68 روی ضربه‌ کرنر دروازه پرافتخارترین تیم جهان را بگشاید. در این دقایق سخت و دشوار، مشکلات تیم تحت رهبری کارلوس دونگا زمانی بیشتر شد که ملو در دقیقه 83 به خاطر خطا روی روبن، با کارت قرمز داور روبرو شد.به این ترتیب برزیل دست به هاراگیری (خودزنی) از نوع آمریکای‌جنوبی زد.

در این جدال هیتینگا، ویل، سونگ و اوجی‌یر از هلند و باستوس از برزیل با اخطار از سوی داور روبرو شدند.

دراین بازی برزیل برنده 5 دوره این پیکارها برخلاف همیشه به جای پیراهن زرد، آبی‌‌پوش بود.

نیشیمورا ژاپنی با کمک تورو ساگا دیگر هموطن خود و جیئونگ هائه سانگ ازکره جنوبی قضاوت این بازی را برعهده داشتند.

خالد الغمدی از عربستان داور چهارم و حسن کامرانی فر از ایران کمک داورذخیره این بازی بودند.

تیم ملی هلند در مرحله نیمه پایانی این رقابت ها به مصاف برنده تیم های ملی غنا و اروگوئه می رود.

دیدار دو تیم ملی غنا و اروگوئه امشب در ورزشگاه ساکرسیتی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد.

تیم های ملی آرژانتین با آلمان و اسپانیا با پاراگوئه فردا (شنبه ) دیگردیدارهای مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی 2010 را برگزار خواهند کرد.   نویسنده : میثم ? تاریخ : شنبه 12 تیر 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com