تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

تا همین حالا که با شما صحبت می‌کنم هیچ قراردادی بین اعضای کادر فنی و باشگاه امضا نشده است. از ما خواسته‌اند که به تیم بیاییم و ما هم شرط‌ و شروطی نداشته‌ایم اما تأکید زیادی روی این مسئله دارم که قراردادم 2 ساله باشد. به آقای فتح‌‌الله‌زاده هم گفته‌ام امسال در حال جمع‌ کردن تیم هستیم و یک فرصت 2 ساله می‌خواهیم که حداقل در همین فاصله دو جام به هواداران استقلال هدیه کنیم.


  پرویز مظلومی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس پیرامون اتفاقات روز فوتبال ایران، برنامه‌ریزی سازمان لیگ، باشگاه استقلال و دیگر مسائل صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

س: از برنامه‌ریزی فدراسیون و تقویم فوتبالی در سال 90 - 89 صحبت کنید.

  با توجه به اینکه در اردوی کردان هستیم و از وضعیت روزنامه‌ها و اینترنت خبر ندارم به تازگی تقویم فوتبالی سال آینده را مرور کردم. در این تقویم عملاً می‌بینیم که برنامه‌های تیم ملی با لیگ برتر تداخل پیدا کرده است. مسابقات مهمی چون المپیک، بازی‌های آسیایی گوانگجو و جام ملت‌های آسیا را پیش‌رو داریم و معتقدم باشگاه‌ها و فدراسیون باید تعامل بیشتری داشته باشند. کم‌ و کاستی‌هایی وجود دارد اما می‌شد با هماهنگی بیشتر برنامه بهتری تدوین کرد.

س: حتماً خبر دارید تیم ملی قصد دارد قبل از شروع لیگ برتر راهی اردوی اتریش شود؟

   این برنامه و سفر تیم ملی به اتریش بی‌مطالعه انجام شده است. آقای قطبی باید خودش را جای ما بگذارد. 10 روز بازیکنان ملی‌پوش را در اختیار نداشته باشیم یعنی عملاً‌ باید در بهترین فصل آماده‌سازی عقب بیفتیم. آقایان می‌خواهند درست 4 روز مانده به آغاز لیگ برتر بازیکنان ما را تحویل بدهند که این مسئله به ضرر ما خواهد بود. آن هم در تیمی مثل استقلال که تغییرات زیادی در ترکیب بازیکنان ایجاد کرده است. ما برنامه‌هایمان را زمان‌بندی کرده‌ایم و حتی برای تورنمنت جام ولایت برنامه‌ریزی کرده بودیم.

س:چگونه می‌خواهید با این وضعیت در تورنمنت جام ولایت شرکت کنید؟

   اگر تیم ملی به اتریش برود صراحتاً اعلام می‌کنم در این تورنمنت شرکت نخواهیم کرد. حتی نظرمان را به آقای فتح‌الله‌زاده هم گفته‌ایم. با یک تیم ناقص در این مسابقات شرکت نخواهیم کرد.

س:یعنی شما مخالف برگزاری اردوی اتریش برای تیم ملی هستید؟

  بحث مخالفت یا بازیکن ندادن به تیم ملی نیست. من 10 روز نمی‌توانم بازیکنانم را از تمرینات استقلال دور کنم. تیم ملی تا دی‌ماه هیچ برنامه‌ای ندارد و زمان‌ زیادی وجود دارد که مسئولان فدراسیون برای تیم ملی اردو در نظر بگیرند. مشخص است که برنامه‌ریزی برای این اردو به درستی سازماندهی نشده است.

س: شایعه شده شما با نظری جویباری برای جذب بازیکنان جدید دچار اختلاف شدید و با بازیکنان موردنظر خودتان صحبت می‌کنید. آیا چنین مسئله‌ای صحت دارد؟

        شدیداً این مسئله را تکذیب می‌کنم. از همان روز اولی که به استقلال آمدم فهرستی را در اختیار آقای نظری و باشگاه قرار دادم و آنها پیگیر مسائل بودند. حتی چند بازیکن دیگر هم مدنظر ما هست که آقای نظری با آنها مذاکره می‌کند. البته من با بازیکنان به صورت تلفنی در تماس هستم. به طور مثال فرهاد مجیدی قبل از توافق نهایی با تیم صبح روز گذشته با من تماس گرفت و صحبت‌هایی در خصوص حضورش با او مطرح کردم.

س: قبل از تمدید قرارداد مجیدی شایعه شده بود او با چند نفر در باشگاه مشکل دارد.

  منظور شما را می‌فهمم اما باید بگویم خود آقای نظری جویباری هم اصرار داشتند فرهاد مجیدی را جذب کنیم. برخلاف شایعات که از بیرون مطرح می‌کنند مجیدی مشکلی نداشت و قراردادش را ثبت نیز کرد.

س: بین شما و فرهاد مجیدی در تماس تلفنی چه صحبت‌هایی ردوبدل شد؟

   به او گفتم سال‌های آخر فوتبالت را باید در استقلال بگذارنی و اشتباهاتی که دیگران مرتکب شدند را تو انجام ندهی.

س: اتفاقات زیادی بین باشگاه استقلال، شما و خسرو حیدری رخ داد. لطفاً در این باره صحبت کنید.

  خسرو مثل فرزند من است و در مسابقات غرب آسیا او را به تیم ملی دعوت کردم. اگر به او اعتقاد نداشتم اصلاً انتخابش نمی‌کردم باور کنید اگر خسرو حیدری در آن زمان شرایط و آمادگی امروز را داشت در تیم من فیکس بود. من ترکیب تیمم را در آن زمان شناخته بودم و همانطور که همه دیدند عنوان قهرمانی را هم کسب کردیم. در مجموع برای خسرو حیدری آرزوی موفقیت می‌کنم.

س: در خصوص جناح راست استقلال حرف های زیادی مطرح شده است. آیا با محمد پروین مذاکره کرده‌اید؟

   با تمام احترامی که برای علی پروین قائل هستم اما باید بگویم که از پرسپولیس بازیکن نمی گیریم. حتی بازیکنان دیگری از پرسپولیس برای حضور در استقلال ابراز تمایل کرده بودند اما طبق توافق مدیران دو باشگاه از پرسپولیس بازیکنی به خدمت نخواهیم گرفت.

س: در این چند سال استقلال با سیستم‌های مختلفی بازی کرده است. شما تیم‌تان را با چه سیستمی به زمین می‌فرستید؟

   در کل اعتقادی به مسائل سیستمی در فوتبال ایران ندارم. سیستم یک عدد است و گاهی یک تیم می‌تواند با 5 مهاجم بازی کند. در خصوص سیستم اولیه استقلال صحبتی در حال حاضر انجام نمی‌دهم اما در شرایط فعلی نظرم روی بازی با 4 دفاع است مگر اینکه به مشکل بخوریم. در حال حاضر سی‌دی‌هایی وجود دارد که سیستم 3 دفاعه را در کل دنیا آموزش می‌دهد اما این سی‌دی‌ها مربوط به سیستم 3-4-3 است. من دوست دارم تیمم کاملاً تهاجمی بازی کند و امیدوارم این اتفاق در بازی‌های این فصل بیفتد.

س: یکی از مشکلات فصل گذشته استقلال عدم حضور بازیکنان در پست‌‌های اصلی‌شان بود...

    فوتبالیست باید نیاز یک تیم را برآورده کند و حتی در چند پست نیز به میدان برود. بازیکن نباید ناراحت شود و ما به اجبار کسی را در زمین نمی‌گذاریم. روز اولی که تمرین را برگزار کردم به بازیکنان گفتم که تمامی شما ذخیره این تیم هستید. تلاش کنید تا پیراهن اصلی تیم را به دست بیاورید. شرایط آمادگی جسمانی برای من خیلی مهم است و اگر احساس کنم بازیکنی دلش با تیم نیست هرچند هم بزرگ باشد شک نداشته باشید او را از تیم کنار خواهم گذاشت.من دوست دارم کسی که روی نیمکت می‌نشیند و یا کسی که در ترکیب اصلی است دلش با تیم باشد. به این شکل کمبودها رفع خواهد شد و تلاش ما در همین اردو نیز نزدیک کردن بازیکنان به یکدیگر بود.

س: اما همیشه اعتراضات در طول فصل و به خاطر نیمکت‌نشینی اتفاق می‌افتد؟

   حرف شما را قبول دارم. مشکلات از زمانی آغاز می‌شود که ترکیب یک تیم مشخص شود اما مربی هم اشتباه می‌کند. شاید یک نفر تعویض درستی انجام ندهد و شاید هم ترکیب اشتباه چیده شود اما اگر هم اشتباهی صورت بگیرد از روی غرض‌ورزی نخواهد بود.

س: برای تزریق کردن انگیزه به بازیکنان تیم‌تان چه تدابیری اندیشیده‌اید؟

  استقلال خودش انگیزه است. ما به بازیکنان گفته‌ایم که 17 فینال در نیم‌فصل اول و به همین تعداد در نیم‌فصل دوم پیش‌رو داریم پس باید تمام تلاشمان را در زمین انجام دهیم. یادم می‌آید در تیم‌های دیگر که بودم یک هفته مانده به بازی مقابل استقلال و یا پرسپولیس هیچ سخت‌گیری به بازیکنانم نمی‌کردم چون آنها خودشان انگیزه دارند. حالا هم می‌دانم که تیم‌های مقابل ما چقدر انگیزه دارند بنابراین بازیکنان من باید این مسئله را خوب بفهمند.

س: فکر می‌کنید استقلال واقعی را از چه زمانی خواهیم دید؟

ما در نیم‌فصل اول تمام تلاش خود را برای کسب نتایج خوب انجام می‌دهیم ولی فوتبالی که مدنظر پرویز مظلومی است در نیم‌فصل دوم ارائه خواهد شد. همین‌جا قول می‌دهم یک فوتبال زیبا از استقلال این فصل خواهید دید. البته نمی‌توانم بگویم همه بازی‌ها را می‌بریم چون جام جهانی 2010 همه چیز را به فوتبال‌دوستان نشان داده است. تیم‌های بزرگی مثل ایتالیا و فرانسه که برای قهرمانی به این مسابقات آمدند حذف شدند و رفتند. پس مشخص است که نمی‌توان فوتبال را پیش‌بینی کرد و این جزو جذابیت‌های این رشته است.

س: صحبت از جام جهانی شد، آیا با دیدن این مسابقات حسرت نمی‌خورید که چرا در این مسابقات بزرگ حضور نداریم و چه پیشنهادی برای موفقیت فوتبال در سال‌های آینده ارائه می‌کنید؟

  هر مربی برنامه‌های خاص خودش را دارد و افشین قطبی نیز مطابق دیسیپلین خود رفتار می‌کند.  اگر من هم جای او بودم دوست داشتم تمام ملی‌پوشان را یک سال پشت‌سر هم در اختیار داشته باشم. تیم ملی ما از دل باشگاه‌ها بیرون می‌آید و اگر باشگاه‌ها حمایت شوند تیم ملی موفق خواهد بود. با این برنامه‌ریزی که من دیده‌ام صددرصد باشگاه‌ها متضرر خواهند شد. ما علاقمندیم تیم ملی امید و بزرگسالان‌مان موفق شوند و همه نوع همکاری انجام می‌دهیم اما امیدواریم آنها هم طوری رفتار کنند که تیم بزرگی مثل استقلال صدمه نبیند. همه توقع دارند پرویز مظلومی که پس از 9 سال به استقلال آمده خودش را نشان دهد اما من با چه تیمی باید این کار را انجام دهم؟

س:به اعتقاد شما چه تیمی قهرمان جام جهانی می‌شود؟

   تیم‌های خوب و یکدستی در این جام حضور دارند. برزیل، آرژانتین و اسپانیا شانس اول هستند اما شاگردان دل‌ بوسکه انگیزه بیشتری برای قهرمانی دارند. البته در جام جهانی چاشنی شانس هم مهم است. به طور مثال برزیل و هلند که از شانس‌های قهرمانی بودند به یکدیگر خوردند و یکی از این دو تیم باید حذف شود اما از آن سو پاراگوئه و ژاپن مقابل یکدیگر قرار گرفتند و یک تیم به هشت تیم برتر راه پیدا کرد.

س: آقای مظلومی یادتان می‌آید آخرین پولی که از استقلال گرفتید چقدر بود؟

   یادم نیست پولی از این تیم گرفته باشم (با خنده). یک روز اصغر حاجیلو به شوخی به من گفت چیزی در قراردادهای تو وجود ندارد اصلاً تو از این تیم پول می‌گیری؟ اما اگر واضح بخواهم بگویم آخرین بار در سال هشتاد، 9 میلیون تومان از استقلال گرفتم که باور کنید 2 میلیون آن باقی مانده است.

س: شما به قدرت سکوها در فوتبال ایران اعتقاد دارید؟

  قدرت در سکوها است. استقلال 20 میلیون هوادار دارد و آنها همیشه به این تیم محبت کرده‌اند. آن 30، 40 هزار نفری که در ورزشگاه هستند نماینده آن 20 میلیون هوادار هستند و من تنها نباید پاسخگوی حاضران در ورزشگاه باشم. می‌دانم کار سختی است اما هواداران باید سکوها را کنترل کنند و امیدوارم آنها با ما همکاری کنند نه به خاطر مظلومی بلکه به خاطر استقلال. بارها گفته‌ام مظلومی نیاز به تشویق ندارد چون ما در جوانی‌ تشویق‌ شده‌ایم. در شرایطی که تیم ما ببرد نیاز به حمایت نداریم زمانی که استقلال در شرایط بدی قرار گرفته چشم به یاری هوادارانمان داریم.

س: به عنوان آخرین سؤال فکر این را کرده‌اید که یک روز باید از استقلال بروید؟

صراحتاً می‌گویم از روز اولی که آمده‌ام ساکم روی دوشم است. همانطور که قبلاً‌ آمده‌ایم و رفته‌ایم. حالا هم با این مسئله کنار آمده‌ایم ولی برنامه من 2 ساله است و باشگاه و مردم باید حمایت کنند که در این 2 سال بهترین نتایج را بگیریم.

   نویسنده : میثم ? تاریخ : پنجشنبه 10 تیر 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com