تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

با نگاهی به فهرست تیم‌های حاضر در گروه E رقابت‌های جام جهانی به نظر می‌رسد اروپا برابر دیگر نقاط جهان پیکار خواهند کرد. دو تیم اروپایی برابر نمایندگانی از آسیا و آفریقا قرار خواهند گرفت.
 

هلند، دانمارک، ژاپن و کامرون تیم‌های گروه پنجم رقابت‌های جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهند. نارنجی‌ها همچون بیشتر تورنمنت‌هایی که در آن حضور دارند، رقابت‌ها در آفریقای جنوبی را نیز به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی آغاز خواهند کرد.

** هلند

نارنجی‌پوشان با فوتبال ناب خود سال‌هاست که هواداران و کارشناسان فوتبال را به وجد می‌آورند اما تمام این هیجان و نشاطی که فوتبال هلند ارائه‌گرش است، تنها یک بار و آن هم در یورو 88 با جشن قهرمانی برای این کشور همراه شده است. این تیم در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی هیچ دردسری را ندید و بدون مشکل مسافر آفریقای جنوبی شد. هلندی‌ها به عنوان نخستین تیم اروپایی توانستند بلیت حضور در جام جهانی نوزدهم فوتبال را به دست بیاورند.

* عملکرد

تیم هلند برای هشتمین بار راهی جام جهانی شده است. این تیم در جام‌های جهانی 1974 و 1978 تا یک قدمی قهرمانی پیش رفت اما هر دو بار برابر میزبان این رقابت‌ها ناکام ماند. نخست برابر آلمان و چهار سال برابر آرژانتین. هلند همواره دست کم تا یک هشتم نهایی صعود کرده است.

* مربی

برت فان مارویک پس از یورو 2008 هدایت تیم ملی هلند را بر عهده گرفته است. پدرزن مارک فان بومل در فاصله سال‌های 2004 تا 2006 در بوندسلیگا مشغول به کار بود و هدایت بوروسیا دورتموند را بر عهده داشت. این مربی 58 ساله به عنوان بازیکن در تیم‌هایی همچون آلکمار، ماستریخت و سیتارد در لیگ فوتبال هلند توپ زده بود. او تنها یک بازی ملی را در کارنامه دارد.

* ستاره

آرین روبن و وزلی اسنایدر، سوپر ستاره‌های هلندی‌ها هستند. هر دوی آن‌ها به تنهایی می‌توانند سرنوشت یک مسابقه را رقم بزنند. جالب آن که آن‌ها چندی پیش در دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا برابر یکدیگر قرار گرفته بودند. دوئلی که با برتری اسنایدر و اینتر پایان یافت.

* پیش‌بینی

یکی از بزرگ‌ترین مدعیان رسیدن به عنوان قهرمانی. تنها خط دفاعی هلند می‌تواند پاشنه آشیل این تیم باشد. خط دفاع و همچنین مارتن استکلن بورگ دروازه‌بان هلند نقاط ضعف عمده این تیم هستند. مکان نخست در پایان رقابت‌های گروه E دست کم راهیابی به دور نیمه نهایی چیزی است که در مورد هلند انتظارش می‌رود.

** دانمارک

یورو 2004 در پرتغال، آخرین تورنمنت بزرگی بود که مردان مورتن اولسن در آن حضور داشتند. بازگشت به سطح اول فوتبال جهان پس از 6 سال دوری امید اول اسکاندیناویایی‌هاست.

* عملکرد

دانمارک برای چهارمین بار در جام جهانی حاضر می‌شود. آن‌ها در 1986 مکزیک برای نخستین بار در این رقابت‌ها حاضر بودند و در پایان صدرنشین گروه خود نیز شدند. بالاتر از آلمان که تا فینال رقابت‌ها پیش رفت. دانمارکی‌ها در ادامه در یک هشتم نهایی 5 بر یک از اسپانیا شکست خورده و به خانه بازگشتند. شکست 3 بر 2 برابر برزیل در دور یک چهارم نهایی ایستگاه آخر آن‌ها در 1998 فرانسه بود. چهار سال بعد هم یک هشتم نهایی ایستگاه پایانی مردان اولسن بود.

* مربی

مورتن اولسن چه به عنوان بازیکن و چه مربی، در فوتبال آلمان شناخته شده است. او در فاصله سال‌های 1986 تا 1989 در مجموع 80 بازی در بوندسلیگا برای کلن انجام داد.

او در فاصله سال‌های 1993 تا 1995 نیز هدایت این باشگاه آلمانی را بر عهده داشت. این مربی 60 ساله از آغاز هزاره‌ی جدید بر نیمکت مربی‌گری دانمارک می‌نشیند.

* ستاره

نیکلاس بنتنر از آرسنال. این مهاجم 22 ساله تاکنون 32 بازی ملی را انجام داده و در آن‌ها 11 بار موفق به گلزنی شده است. مهاجم 191 سانتی‌متری دانمارک، بازیکن سال 2009 کشورش نیز شناخته شده است.

* پیش‌یبنی

"ما سرخیم. ما سفیدیم. ما دینامیت‌های دانمارکی هستیم." این بخشی از سرود قهرمانی هواداران دانمارک در ورزشگاه‌های سوئد به هنگام برگزاری رقابت‌های یورو 92 بود. زمانی که دانمارک در دیدار پایانی، با نتیجه 2 بر صفر آلمان را شکست داد و قهرمانی‌اش را جشن گرفت. امیدها برای موفقیتی مشابه برای این تیم شمالی اروپا چندان زیاد نیست اما آن‌ها به دلیل تیم خوبی که در اختیار دارند، می‌توانند مکان دوم این گروه در پایان رقابت‌های گروهی را از آن خود کنند. از این گذشته این تیم با هیچ فشاری برای موفق شدن روبه‌رو نیست.

** ژاپن

انتظارها در سرزمین آفتاب تابان از تیم ملی این کشور در جام جهانی چندان زیاد نیست. راهیابی به دور یک هشتم نهایی شگفتی بزرگی برای این تیم و هوادارانش به شمار می‌آید.

* عملکرد

ژاپن برای چهارمین بار و آن هم به صورت پی در پی راهی جام جهانی می‌شود. بهترین نتیجه آن‌ها در سال 2002 و در خاک خودشان رقم خورد. زمانی که توانستند تا دور یک هشتم نهایی پیش بروند. ترکیه دیگر شگفتی‌ساز آن دوره از رقابت‌ها به خیال‌پردازی‌های چشم‌بادامی‌ها پایان داد.

چهار سال پیش در آلمان ژاپنی‌ها با یک تساوی و دو شکست در همان دور گروهی از رقابت‌ها کنار رفتند.

* مربی

تاکشی اوکادا از سال 2007 برای بار دوم سکان هدایت ژاپن را به دست گرفته است. برای نخستین بار در فاصله سال‌های 1997 تا 1998 این سمت را عهده‌دار بود. این مربی 53 ساله به عنوان مربی باشگاهی دو بار با یوکوهاما، قهرمان جی لیگ شده بود.

* ستاره

هواداران فوتبال آلمان ماکوتو هاسه‌به را به خاطر حضورش در ولفسبورگ به خوبی می‌شناسند اما امید اول ژاپنی‌ها بازیکن دیگری است. کیسوکه هوندا در زسکا توپ می‌زند و در فصل اخیر با اقبال فراوان رسانه‌ها و هواداران روبه‌رو شده بود، آن هم به خاطر عملکرد بسیار خوبش. از نظر تجربه بین‌المللی این شونسوکه ناکامارا است که حرف اول را می‌زند. او سابقه بازی در ایتالیا، اسکاتلند و اسپانیا را دارد. این بازیکن 31 ساله از سال 2010 دوباره در زادگاهش توپ می‌زند.

* پیش‌بینی

ژاپنی‌ها در راه رسیدن به آفریقای جنوبی مشکل بزرگی نداشتند و قدرتمندانه به این رقابت‌ها راه یافتند. رسیدن به دور یک هشتم نهایی در آفریقای جنوبی می‌تواند وداعی باشکوه برای این تیم شمرده شود. حتی رسانه‌های ژاپن نسبت به موفقیت تیم‌شان تردید دارند. مکان چهارم گروه E برای آسیایی‌ها پیش‌بینی می‌شود.

** کامرون

هواداران کامرون از مدت‌ها پیش مجبور هستند تا انتظار وداعی خوب را از تیم‌شان در جام جهانی داشته باشند. آن‌ها 4 سال پیش در رقابت‌ها حاضر نبودند ولی در سال‌های 1994 و 2002 در همان دور گروهی به کار خود پایان دادند.

* عملکرد

شیرهای رام ناشدنی آفریقا برای ششمین در جام جهانی حاضر می‌شوند. بزرگ‌ترین موفقیت آن‌ها هم در ایتالیا رقم خورد. آن‌ها در سال 1990 با داشتن مهاجمی افسانه‌ای همچون روژه میلا، تا یک چهارم نهایی پیش رفتند اما در وقت‌های اضافی، 3 بر 2 برابر انگلیس تن به شکست دادند.

* مربی

پل لی گوئن از نیمه سال 2009 روی نیمکت این تیم می‌نشیند. این فرانسوی سابقه هدایت المپیک لیون و سه بار قهرمانی با این تیم و لاشامپیونه را دارد.

* ستاره

ساموئل اتوئو مهاجم موفق اینتر به نخستین جام جهانی در قاره آفریقا نگاهی خوش‌بینانه دارد. او می‌گوید ما تیمی خطرناک هستیم چرا که ترکیب خوبی از بازیکنان را در اختیار داریم.

* پیش‌بینی

کامرون در ژانویه 2010 در رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا تنها تا یک چهارم نهایی پیش رفت و در این مرحله برابر مصر، قهرمان رقابت‌ها، ناکام ماند. حاشیه‌های اخیر و انتقادهایی که از اتوئو شده است، به این تیم در آستانه رقابت‌ها دست کم از نظر روانی، صدمه زده است. انتظارها در کامرون از این تیم بسیار بالاست اما آن‌ها تنها به رتبه سوم گروه‌شان خواهند رسید. انتظارها بار سنگینی را روی دوش اتوئو گذاشته است.

 

  نویسنده : میثم ? تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com