تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

هنوز سه روز دیگر به شروع نوزدهمین دوره جام جهانی فوتبال در آفریقای جنوبی فرصت باقی است. رقابت‌هایی که مردم و رسانه های انگلیس انتظار دارند، در پایانش انتظار 44 ساله‌شان برای تکرار عنوان قهرمانی 1966 پایان یابد.

 
انگلیس، آمریکا، الجزایر و اسلوونی چهار تیم حاضر در گروه سوم رقابت های جام جهانی به میزبانی آفریقای جنوبی را تشکیل می دهند.

 انگلیس

قهرمانی، خواسته هواداران و رسانه ها از تیم ملی فوتبال انگلیس است. مردان فابیو کاپلو به نظر همان اندازه به قهرمانی نزدیک هستند که تیم سال 1966 انگلیس به آن نزدیک بود. همان تیمی که تنها قهرمانی انگلیسی ها را در جام های جهانی رقم زد. نکته جالب رقابت ها در آفریقای جنوبی آن است که شاید در دور یک هشتم نهایی، فینال سال 1966 چهل و چهار سال بعد میان انگلیس و آلمان تکرار شود.

 - عملکرد

انگلیس برای سیزدهمین بار در جام جهانی فوتبال شرکت می کند. در 12 دوره گذشته به جز عنوان سال 1966 دیگر هیچ عنوان درخور ذکری برای این تیم به دست نیامده و در نهایت در دور یک چهارم نهایی به کارش در رقابت ها پایان داده است. این تیم در سال های 1950 و 1958 در همان دور اول از رقابت ها کنار رفت و در سال 1998 پس از رسیدن به دور یک چهارم نهایی چمدانش را بست و به جزیره بازگشت. عنوان چهارمی در 1990 ایتالیا را شاید بتوان برجسته ترین عنوان مخترعان فوتبال در سال های اخیر دانست.

 - مربی

هیجان کار با فابیو کاپلو باعث شده است تا فوتبال دوستان در سرزمین مادری فوتبال سخت امیدوار باشند، روند پی در پی ناکامی هایشان این بار در آفریقای جنوبی به سر خواهد رسید. اکنون این مربی 63 ساله باید نشان دهد که می تواند بر دو ضعف تاریخی انگلیسی ها چیره شود: ضربه های اعصاب خرد کن پنالتی و آمار وحشتناک دروازه بان های انگلیسی.

 - ستاره

وین رونی. مهاجم 24 ساله منچستر یونایتد با شیاطین سرخ فصلی فوق العاده را سپری کرد و در پایان هم به عنوان بازیکن برگزیده سال معرفی شد. او در عین حال هواداران فوتبال در بریتانیا را نگران هم می کند. همان نگرانی که از رقابت های پایانی همین فصل به وجود آمد و هنوز هم ادامه دارد. آسیبی که به از دست دادن رقابت های پایانی فصل انجامید. او در این باره می گوید: "به همین خاطر در جام جهانی شاداب تر هستم."

 - پیش بینی

انگلیس رقابت های مقدماتی را بسیار خوب پشت سر گذاشت. با 9 برد در 10 مسابقه. "دن فابیو" ترکیب درستی را پیدا کرد و تیمی را با خود به آفریقا می برد که به کمتر از قهرمانی فکر نمی کند. در کنار ستاره ای همچون وین رونی که در شرایط خوبی به سر می برد، لمپارد و جرارد هم هستند. با این حال گرت بری نقشی انکار ناپذیر را در سیستم کاپلو بر عهده دارد. بازیکنی چند پستی از منچستر سیتی که قرار است برای جرارد و لمپارد برای حمله فضا سازی کند.

 اما حضور او در آفریقا با تردیدهای فراوانی رو به رو بوده است. انگلیس در دور گروهی مشکلی ندارد و صدر نشین گروهش شد. اما در نهایت به آلمان بر خواهد خورد. شاید هم دوباره همان کابوس همیشگی: ضربه های پنالتی. تونی مابرت کارشناس یورو اسپورت می گوید: "فکر می کنم، انگلیس در تئوری می تواند قهرمان جام جهانی باشد اما آنها از پس این کار بر نخواهند آمد."

آمریکا

مایکل بردلی، یکی از لژیونرهای تیم ملی آمریکا که در بوندسلیگا توپ می زند، پیش از شروع رقابت ها در آفریقای جنوبی با اعتماد به نفسی خاص مردمان سرزمینش گفته بود: "در گروهی بازی می کنیم که در آن از شانس خوبی برای رسیدن به دور بعد رقابت ها برخورداریم. با این حال میان برد و باخت تنها یک خط باریک فاصله وجود دارد."

 - عملکرد

آمریکا برای نهمین بار در جام های جهانی حاضر می شود. بهترین نتیجه برای این تیم رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی 1930 بوده است. این تیم در یک چهارم نهایی 2002 هم تنها با یک گل برابر آلمان، فینالیست رقابت ها تن به شکست داد.

 - مربی

باب بردلی 52 ساله پس از پایان جام جهانی 2006 آلمان سکان هدایت این تیم را از بروس آره نا تحویل گرفت. آمریکا دور مقدماتی را با صدرنشینی و قرار گرفتن در مکانی بالاتر از مکزیک به پایان برد. بردلی و پسرش مایکل در تیم ملی فوتبال آمریکا در کنار هم هستند، همچنان که در خانه.

- ستاره

لاندون دانوان سال های سال در بایرلورکوزن توپ زد و مدتی را هم در بایرن مونیخ به سر برد. از آنجایی که لیگ حرفه ای آمریکا در ماه مارس به جریان می افتد، دانوان در اورتون و لیگ برتر خودش را برای جام جهانی گرم نگه داشت. شاید به این ترتیب پسران آمریکایی همانند 4 سال پیش در پایان دور گروهی مجبور نشوند، چمدان هایشان را جمع کنند.

- پیش بینی

با اندکی چاشنی بخت و اقبال می توان آمریکا را پس از انگلیس در مکان دوم گروه C دید. همه چیز به بازی نخست گروه برابر انگلیس بستگی دارد. آنها دو سال پیش و در همین آفریقای جنوبی نشان دادند که پتانسیل خوبی برای شگفتی سازی دارند. آنها در جام کنفدراسیون ها تنها در فینال از پس برزیل برنیامدند ولی پیش از آن اسپانیا، قهرمان یورو 2008 را شکست داده بودند.

  الجزایر

عنتر یحیی همبازی وحید هاشمیان در بوخوم با گلی که در سودان وارد دروازه مصر کرد، سومین حضور الجزایر را در جام جهانی فوتبال پس از سال های 1982 و 1986 رقم زد. آن بازی پلی آف جنجالی 18 نوامبر 2009 انجام شد. کریم مطمور از گلادباخ می گوید: " رسیدن به دور بعد رقابت ها می تواند اتفاق بزرگی باشد." شاید در این صورت نه تنها او که تمام الجزایر این موفقیت را یک روز تمام جشن بگیرند.

 - عملکرد

روباه های صحرا در 1982 پس از آن که 2 بر یک آلمان را شکست دادند، در نهایت قربانی "رسوایی بزرگ خیخون" شدند. آلمان و اتریش در بازی مستقیم خود ساخت و پاخت کردند. آلمان آن بازی را با یک گل به سود خود به پایان برد و الجزایر در نخستین حضورش در جام جهانی از رسیدن به دور یک هشتم نهایی باز ماند. ساکنان شما آفریقا چهار سال بعد با یک تساوی و دو باخت و قعر نشینی در گروه شان به کار خود پایان دادند.

- مربی

رباح سعدانه تیمش را در خاک فرانسه برای جام جهانی مهیا کرد. این مربی 64 ساله برای پنجمین بار هدایت تیم ملی فوتبال الجزایر را بر عهده دارد.

  ستاره

ستاره تیم الجزایر است. این تیم سه محور بوندسلیگایی دارد: عنتر یحیی (بوخوم)، کریم زیانی (ولفسبورگ) و کریم مطمور (بوروسیا مونشن گلادباخ).

 - پیش بینی

تنها تیم عرب حاضر در جام جهانی به تازگی در دیداری تدارکاتی برابر ایرلند با 3 گل تن به شکست داد. رسیدن به یک هشتم نهایی برای آنها جنجالی خواهد بود. این تیم اگر چه از سه سال پیش تاکنون تغییرات بسیار اندکی را به خود دیده است و بازیکنانش در این مدت در کنار هم بوده اند، اما از تجربه جهانی برای رسیدن به موفقیت در این سطح بی بهره هستند. قعرنشینی گروه سوم.

 اسلوونی

برای این کشور کوچک حضور در جام جهانی پیروزی بسیار بزرگی به شمار می آید. اقدامی بزرگ پس از حذف روسیه و گاس هیدینک در پلی آف.

 - عملکرد

در نخستین و آخرین حضور در جام جهانی – 2002 کره و ژاپن – سه شکست و قعر نشینی نصیب اسلوونیایی ها شد. هر چند این کشور پس از فروپاشی یوگسلاوی تازه از سال 1992 به عضویت فدراسیون جهانی فوتبال در آمد.

 - مربی

ماتیاژ کک از سال 2007 روی نیمکت هدایت این تیم می نشیند. این مربی 48 ساله پیش از آن در تیم های زیر 15 و 16 ساله های کشورش حضور داشت. او در جوانی در "ماریبور" توپ می زد.

 - ستاره

روبرت کورن، هافبک و کاپیتان تیم که در وست برومویچ بازی می کند، همراه با میلیوویه نوواکوویچ از کلن و سمیر هندانویچ سنگربان اودینزه. این سه ارکان تیمی هستند که روح تیمی در آن موج می زند.

- پیش بینی

تیمی از ناشناخته ها؛ هر چند روسیه را در پلی آف از کار انداخت. پس هشدار برای رقیبانش. شاید نخستین برد در جام جهانی همین دوره رخ بدهد اما فراتر از مکان سوم گروه را سخت بشود باور کرد.  نویسنده : میثم ? تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com