تبلیغات
اخبار دنیای فوتبال و بارسا
 

 

 

اخبار دنیای فوتبال و بارسا


جدید ترین اخبار دنیای فوتبال

 

در مسابقات جام جهانی 2010 که روز جمعه آینده در آفریقای جنوبی آغاز خواهد شد، لیگ باشگاههای فوتبال انگلیس بار دیگر بیشترین سهم را از نظر تعداد بازیکنان حاضر در جام جهانی به خود اختصاص خواهد داد.
 

به گزارش خبرگزاری آلمان از هامبورگ، در جام جهانی 2010 یکصد و هجده بازیکن فوتبال که در لیگ حرفه ای انگلیس بازی می کنند حضور خواهند داشت.

این در حالی است که صبح روز شنبه جان میکل اوبی بازیکن نیجریه ای و ستاره تیم چلسی انگلیس به علت آسیب دیدگی از تیم ملی نیجریه کنار گذاشته شد.

احتمال کاهش این رقم هنوز هم وجود دارد زیرا ممکن است دیدیه دروگبا ستاره تیم چلسی نیز به علت آسیب دیدگی از ناحیه دست از تیم ساحل عاج کنار گذاشته شود و زفن گوران اریکسون سرمربی سوئدی این تیم، بازیکن دیگری را جایگزین وی کند. پنج لیگ بزرگ اروپایی در جام جهانی 2010 نیز مانند جام جهانی 2006 بیشترین تعداد بازیکنان خود را در رقابتهای آفریقای جنوبی خواهند دید.

در جام جهانی امسال سیصد و هشتاد و شش بازیکن که بیش از نیمی از کل بازیکنان شرکت کننده در جام جهانی را تشکیل می دهند در پنج لیگ بزرگ انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا و فرانسه توپ می زنند.

در جام جهانی 2010 هفتصد و سی و شش بازیکن از سی و دو تیم حضور دارند که سهم هر تیم بیست و سه بازیکن است.

از این تعداد، یکصد و هجده بازیکن در لیگ باشگاههای فوتبال انگلیس و هشتاد و چهار بازیکن در لیگ باشگاههای آلمان و هشتاد بازیکن در لیگ باشگاههای ایتالیا و پنجاه و نه بازیکن در لیگ باشگاههای اسپانیا و چهل و پنج بازیکن در لیگ باشگاههای فرانسه بازی می کنند.

در جام جهانی 2006 تعداد بازیکنانی که در لیگ های انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بازی می کردند به ترتیب یکصد و سه، هفتاد و پنج، شصت و یک، پنجاه و یک، و پنجاه و شش بازیکن بود. چهارصد و پنجاه و چهار بازیکن ( 7/ 61 درصد) از کل بازیکنان حاضر در جام جهانی امسال عضو باشگاههایی در خارج از کشور خود هستند در حالی که این رقم در جام جهانی قبلی سیصد و نود بازیکن (53 درصد کل بازیکنان) بود.

ولی در جام جهانی 2006 تیم ایتالیا قهرمان شد که همه 23 بازیکن آن در باشگاههای داخل ایتالیا بازی می کردند. در جام جهانی امسال، همه بازیکنان تیمهای ملی ایتالیا، انگلیس و آلمان در باشگاههای داخلی توپ می زنند در حالی که در جام جهانی قبلی، بازیکنانی که در خارج بازی می کردند در تیمهای آلمان و انگلیس حضور داشتند.

در مقابل، در تیم ملی نیجر هیچ بازیکنی که در باشگاههای این کشور بازی کند حضور ندارد.همه بیست و سه بازیکن این تیم در باشگاههای خارجی بازی می کنند.

در هر یک از تیمهای ساحل عاج و نیجریه نیز بیست و دو بازیکن حضور دارند که درخارج از این دو کشور بازی می کنند.

این رقم برای تیمهای استرالیا، صربستان، اسلوواکی و اروگوئه بیست و یک بازیکن است و فقط دو بازیکن تیم ملی این کشورها در باشگاههای داخلی توپ می زنند. هم اکنون باشگاههای بارسلونای اسپانیا و چلسی انگلیس به ترتیب سیزده و دوازده بازیکن در جام جهانی دارند که از این نظر در صدر فهرست باشگاههای جهان قرار می گیرند.

در جام جهانی 2006 تیم آرسنال انگلیس از این نظر در صدر قرار داشت به طوری که پانزده بازیکن این تیم در جام جهانی حضور یافتند.

باشگاه آرسنال امسال ده بازیکن خود را در جام جهانی می بیند که از این نظر با باشگاه اینتر میلان برابر است اما هیچ یک از بازیکنان این دو تیم بزرگ، در تیمهای ملی انگلیس و ایتالیا حضور ندارند. جوانترین بازیکن حاضر در جام جهانی 2010 کریستین اریکسون بازیکن تیم ملی دانمارک است که هجده سال و چهار ماه سن دارد.

دیوید جیمز دروازده بان تیم ملی انگلیس به عنوان مسن ترین بازیکن جام جهانی بیش از دو برابر اریکسون سن دارد. با این حال نورمن وایتساید بازیکن ایرلند شمالی همچنان رکورد دار جوانترین بازیکن در تاریخ جام جهانی است.

وی زمانی که در جام جهانی 1982 اسپانیا حضور یافت فقط هفده سال و یک ماه داشت.

رکورد دار مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی نیز روژه میلا ستاره سابق تیم ملی کامرون است که با چهل و دو سال و یک ماه سن در جام جهانی 1994 آمریکا شرکت کرد. ممکن است جام جهانی 2010 نخستین دوره ای در تاریخ این جام باشد که در آن دو برادر در مقابل یکدیگر بازی خواهند کرد.

جروم بواتینگ بازیکن تیم ملی آلمان و کیون پرنس بواتینگ بازیکن تیم ملی غنا دو برادر هستند که ممکن است در بازی دو تیم یاد شده که 23 ژوئن در گروه چهارم برگزار خواهد شد در مقابل یکدیگر قرار گیرند.

کیون در آلمان متولد شد و تصمیم گرفت در تیم غنا بازی کند زیرا برای خود در تیم ملی آلمان آینده ای نمی دید هرچند عضو تیم ملی نوجوانان آلمان بود.  نویسنده : میثم ? تاریخ : یکشنبه 16 خرداد 1389 ? نظرات


 
CopyRight 2009 , messi10mz.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : behzadjoon.Com